BMW


Naprzód BMW 5 nowa generacja

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BMW 5 nowa generacja

Ondřej Koníček | Aktualności, recenzje | Komentarzy: 0 |

Nowa wersja BMW klasy 5 jest już gotowa do oficjalnej prezentacji, w tym tygodniu można było zobaczyć pierwszy prototyp. Pod tym wszystkim ukrywa się obecny następca, bardzo udanej klasy, do sprzedaży trafi on z początkiem 2009 roku...

Nowa wersja BMW klasy 5 jest już gotowa do oficjalnej prezentacji, w tym tygodniu można było zobaczyć pierwszy prototyp. Pod tym wszystkim ukrywa się obecny następca, bardzo udanej klasy, do sprzedaży trafi on z początkiem 2009 roku. Na podstawie profilu można odróżnić bardzo krótki, przedni zwis i powiększoną platformę, zauważyć da się także większą przestrzeń bagażnika i obszerniejsza przestrzeń wnętrza. Względem odniesionego sukcesu poprzedniego modelu, będzie mu się bardzo trudno przebić, ale nie jest to niemożliwe.

BMW 5 nowa generacja

Design nowej 5 nie będzie tak bardzo szokować jak obecne, nowe modele BMW. Samochód całkowicie wykorzystuje LED diod, co zupełnie zmieniło jego oblicze. Obok przednich reflektorów znajdują się ,,brwi" z LED diod, jest to bardzo efektywne i jest widoczną inspiracją u najnowszych modeli Audi. Niemniej najwięcej innowacji znajduje się pod maską. Inżynierzy BMW usilnie pracują nad udoskonaleniem właściwości perfekcyjnej jazdy, którymi może poszczycić się obecny model. Intensywnie się także pracuje nad wersją ekologiczną.

BMW 5 nowa generacja

Nowy model trochę urósł, mierzy prawie 5 metrów długości. Względem zachowania pomyślnych możliwości, konstruktorzy użyli dużo aluminium. Większa część silnika jest zapożyczona z obecnego modelu. Jednakże inżynierzy myślą o zamieszczeniu nowego silnika 4.0 V8, który posiada turbosprężarkę i moc 400 koni.

BMW 5 nowa generacja

Silniki benzynowe

  • 3.0si--306 koni/420 Nm
  • 4.0si--408 koni/620 Nm
  • 5.0 V10--507 koni/530 Nm

Silniki diesel

  • 3.0d--245 koni/573 Nm
  • 3.0sd--300 koni/680 Nm

BMW 5 nowa generacja

Do prasy przedostały się także wiadomości, że klasyczny 6-cio stopniowy automat, miałby być zastąpiony super nowoczesnym, 8-mio stopniowa, automatyczną skrzynię biegów. Wyposażenie będzie, jak już to bywa u BMW zwyczajem, bardzo bogate. W wersji podstawowej, jak i w wersji dodatkowej. Za wygląd auta odpowiedzialny jest Adrian van Hooydonk, który pracuje bezpośrednio z głównym projektantem BMW Chrisem Banglem. Oczywiście jest także wersja kombi i super sportowa M5.

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 3

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu BMW 5 nowa generacja


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.