Naprzód Rolls-Royce Phantom Coupé

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Rolls-Royce Phantom Coupé

Ondřej Koníček | Aktualności, recenzje | Komentarzy: 0 |

Może i koncern Rolls-Royce nie sprzedaje milionów samochodów rocznie, ale jest ona bardzo znaną i dobrą marką. W zeszłym roku samochód Rolls nabyło 1010 klientów, co jest o 25 % więcej niż w roku 2006...

Może i koncern Rolls-Royce nie sprzedaje milionów samochodów rocznie, ale jest ona bardzo znaną i dobrą marką. W zeszłym roku samochód Rolls nabyło 1010 klientów, co jest o 25 % więcej niż w roku 2006 i o wiele więcej niż sprzedanych aut marki Maybach. A sprzedaż jeszcze bardziej się zwiększy po wprowadzeniu na rynek nowego modelu o nazwie Phantom Coupé.

Rolls-Royce Phantom Coupé

Ten dwudrzwiowy samochód, jako koncept został zaprezentowany przed dwoma laty na Geneva Motor Show pod nazwą 101EX koncept. W następnym roku koncept został poprawiony i została zmieniona nazwa na Drophead Coupé, w tym samym roku wygrał konkurs Najlepszy koncept 2007 roku.

Rolls-Royce Phantom Coupé

Co ma właściwie nowego ten model?

Ekskluzywność wozów Rolls-Royce z roku na rok wzrasta, a dzięki wprowadzeniu kabrioletu są one jeszcze bardziej ekskluzywne. W przeciwieństwie do konceptu ze zeszłego roku znajduje się tutaj lekko ulepszona maska chłodnicy, a samochód zdaje się być trochę sportowy. Model ten można już zamawiać, zamówił go na przykład producent telewizyjny Simon Cowell.

Rolls-Royce Phantom Coupé

Pod maską znajduje się silnik V12 o pojemności 6.75 litra, który ma moc 453 koni i moment obrotowy 725 Nm. Przyspieszenie z 0-100 km/h samochód ten osiąga w 5.7 s. Początkowa cena miała by być 300 tysięcy funtów (około 1,5 mln złotych). W roku 2010 dodatkowo zostanie wprowadzony na rynek najmniejszy Rolls wszechczasów, który będzie miał jako pierwszy z samochodów tej marki hybryd i będzie bezpośrednia konkurencją ~1 i ~2.

Rolls-Royce Phantom Coupé

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Rolls-Royce Phantom Coupé


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.