Naprzód Audi R8 - plany na przyszłość

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Audi R8 - plany na przyszłość

Ondřej Koníček | Aktualności, recenzje | Komentarzy: 0 |

Koncern Audi odsłonił kolejne plany z modelem R8, które ma zrealizować do dwóch. Ten super sport od razu po wprowadzeniu na rynek zyskał duże zainteresowanie i to głównie dzięki znakomitemu designu i właściwościom jazdy.

Koncern Audi odsłonił kolejne plany z modelem R8, które ma zrealizować do dwóch. Ten super sport od razu po wprowadzeniu na rynek zyskał duże zainteresowanie i to głównie dzięki znakomitemu designu i właściwościom jazdy. Niestety jest oferowany tylko z jednym silnikiem i to z ośmiocylindrowym 4.2 l.

Audi R8 - plany na przyszłość

Na początku jesieni ma trafić do sprzedaży wersja z silnikiem V10 5.0 litra, który używa np. obecna wersja samochodu RS6. Dzięki małej wadze, R8 będzie mieć mniejszą moc, ale i tak będzie ona dostateczna. Niestety koncern nie ujawnił liczb. Model ten będzie do dyspozycji albo z manualną sześciostopniowa skrzynia biegów albo z automatyczną R-tronic. Bardzo się cieszyliśmy na znakomitą dwu sprzęgłową skrzynię biegów S-tronic, ale Michael Schoffmann, szef oddziału zajmującego się skrzyniami, ogłosił że ten typ do R8 po prostu nie wejdzie i nigdy nie zostanie dodany. Wygląd tej wersji ma być w przeciwieństwie do modelu podstawowego trochę zmieniony, przednia część ma się zmienić, a mianowicie mają być większe otwory wentylacyjne oraz zderzaki. Duży silnik musi się chłodzić za pomocą większego wlotu powietrza.

Audi R8 - plany na przyszłość

Zaraz po tym modelu ma być oficjalnie zaprezentowana wersja cabrio o nazwie R8 Spyder, która do sprzedaży trafi na początku 2009 roku. Jednak najbardziej interesującym modelem jest R8 V12 TDI, jego prezentacja już miała miejsce i niektóre informacje już zostały opublikowane. Niestety dokładna albo chociaż orientacyjna data wprowadzenia do sprzedaży nie została ogłoszona przez Audi.

Audi R8 - plany na przyszłość

Jednym z powodów może być fakt iż kolejka na R8 ze standardowym silnikiem V8 jest długa a koncern nie nadąża z produkcją, firma nawet zwiększyła produkcję z 25 na 28 aut dziennie i pracownicy muszą chodzić do pracy nawet w sobotę. W każdym razie modele Spyder i wersja diesel będą pożądanym urozmaiceniem a głównie R8 z silnikiem diesel będzie dla konkurencji koszmarem, ponieważ będzie się cieszył ogromnym zainteresowaniem.

Audi R8 - plany na przyszłość

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 2

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Audi R8 - plany na przyszłość


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.