Naprzód Mercedes-Benz F600

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Mercedes-Benz F600

Ondřej Koníček | Aktualności, recenzje | Komentarzy: 0 |

Koncern Mercedesa bardzo zaangażowany jest w samochody o napędzie alternatywnym. Niedawno został przeprowadzony oficjalny test samochodu Mercedes-Benz F600, który jest napędzany za pomocą cząstek paliwa.

Koncern Mercedesa bardzo zaangażowany jest w samochody o napędzie alternatywnym. Niedawno został przeprowadzony oficjalny test samochodu Mercedes-Benz F600, który jest napędzany za pomocą cząstek paliwa. Samochód ten po raz pierwszy pojawił się w roku 2005 na Tokio show.

Mercedes-Benz F600

Cząstki paliwa łączą wodór i tlen, następnie zachodzi reakcja i zostaje wytworzona energia elektryczna. Emisja CO2 u takiego samochodu jest niemal że zerowa, także jest to duży krok do przodu w ochronie środowiska. Jest to prawie idealny ,,zielony" wóz. Cząstki paliwa w samochodzie Mercedes-Benz F600 są mniejsze, mocniejsze i o wiele bardziej ekonomiczne niż u poprzedniej wersji tego rodzaju napędu. Jeśli chodzi o wygląd to F600 jest bardzo podobny do serii modelowej B. Także jest to wysokie auto miejskie, które głównie dysponuje znakomicie przestrzennym i wygodnym wnętrzem. Wprawdzie wygląda ono bardzo futurystycznie, ale jest przejrzyste i wszystkie elementy do obsługi są na swoim miejscu i są łatwo dostępne.

Mercedes-Benz F600

Mercedes-Benz F600

Moc silnika wynosi 115 koni i biorąc pod uwagę, że jest to silnik elektryczny, pracuje on w całym spektrum obrotomierza tak samo. Najwyższy zasięg to 170 km, co jest tak akurat. Silnik napędza przednią oś, a właściwości jazdy skierowane są raczej na komfort. W tym silniku najlepszy jest dźwięk, którego właściwie nie ma. Silnik praktycznie nie wydaje żadnego dźwięku do tego dodaj jeszcze dobrze wyciszone wnętrze i możesz poczuć się prawie jak u siebie w domu.

Mercedes-Benz F600

Mercedes-Benz F600

Może troszkę słychać aerodynamiczny hałas przednich kół, ale naprawdę nie dużo. Jest to kompletne auto, którym można by już spokojnie zacząć jeździć, ale koncern chce ten napęd jeszcze ulepszyć, aby mogłaby go oficjalnie wprowadzić na rynek w roku 2012. Cena nie została jeszcze podana.

Mercedes-Benz F600

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Mercedes-Benz F600


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.