Naprzód Honda Insight

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Honda Insight

Ondřej Koníček | Aktualności, recenzje | Komentarzy: 0 |

Producent samochodów Honda opublikował dzisiaj oficjalną fotografię swojego nowego hybrydowego samochodu o nazwie Insight. Auto to było już upublicznione jakiś czas temu, ale właśnie to jest jego ostateczna wersja.

Producent samochodów Honda opublikował dzisiaj oficjalną fotografię swojego nowego hybrydowego samochodu o nazwie Insight. Auto to było już upublicznione jakiś czas temu, ale właśnie to jest jego ostateczna wersja.

Honda Insight

Oficjalna prezentacja odbędzie się na targach samochodowych w Paryżu, które konają się klasycznie w październiku tego roku. Według wszelkich informacji, samochód powinien być sprzedawany w takiej wersji, jaką widzisz na załączonych obrazkach. Głównym jego konkurentem będzie najprawdopodobniej leciwy hybryd Toyoty o nazwie Prius. Ten otrzyma w najbliższym czasie swojego zastępcę, także w klasie hybrydowych samochodów zrobi się całkiem tłoczno. Honda oznajmia, że cena tego hybrydu będzie o dość niższa niż u konkurencji, także będzie się na pewno dobrze sprzedawać nawet w krajach, gdzie na podobne auta nie otrzymuje się dotacji od państwa.Oczekiwana cena powinna kształtować się na poziomie około 15 tysięcy funtów (w przybliżeniu 66 tysięcy złotych). Honda już jeden hybryd ma, jest to model Civic Hybrid, ale jego cena jest za wysoka (około 84 tysięcy złotych), także nie sprzedaje się za dobrze. Od strony wizerunku jest to bardzo interesujący samochód. I jeśli ten wygląd zostanie zachowany do momentu sprzedaży, na pewno będzie ozdobą szos. Tylna część auta obniża się, tak samo jak w Priusie tworząc w ten sposób fałszywe wrażenie coupe.

Honda Insight

Przednia maska samochodu jest umiarkowanie podobna do nowej generacji aut CR-V i częściowo się z nimi pokrywa. Bardzo dobrze to wygląda, podobnie jak przednie i tylne światła z diodą LED. Z powodu zwężającego się dachu, na tylnych siedzeniach będzie prawdopodobnie mało miejsca, także dwóm koszykarzom nie będzie tam za wygodnie. Z powodu tego samochodu, rozwinięta została nowa platforma, Honda więc musi mieć nadzieję w komercyjny sukces, w przeciwnym wypadku Insight nie będzie opłacalny i przyniesie straty.Honda jednak mierzy wysoko i pewnie oświadcza, że oczekuje sprzedaży w wysokości 200 tysięcy sztuk tego hybrydu. Jeśli uda się utrzymać cenę na obiecanym poziomie, jest to całkiem możliwe. Dotychczas nie były ujawnione żadne informacje dotyczące jednostki napędowej, ale można oczekiwać benzynowego czterocylindra o pojemności skokowej 1.4 l, który będzie oczywiście uzupełniony hybrydowym napędem. Honda bardzo dobrze wie, że hybrydowe samochody to przyszłość przemysłu i dlatego zapowiedziała jeszcze dwa następne podobne modele, którymi są Jazz hybryd i sportowy samochód o nazwie CR-Z.

Honda Insight

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 2

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Honda Insight


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.