Naprzód Citroen i Peugeot na autosalonie w Paryżu

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Citroen i Peugeot na autosalonie w Paryżu

Ondřej Koníček | Aktualności, recenzje | Komentarzy: 0 |

Dziś będziemy kontynuować odiwdziny paryskiej wystawy samochodów. Tym razem obejrzymy stanowiska dwóch francuskich producentów, a mianowicie Citroena i Peugeota.

Dziś będziemy kontynuować odiwdziny paryskiej wystawy samochodów. Tym razem obejrzymy stanowiska dwóch francuskich producentów, a mianowicie Citroena i Peugeota. Dla tych producentów była to tak naprawdę domowa wystawa, także na pewno chcieli się dobrze zaprezentować i zabłysnąć.

Citroen i Peugeot na autosalonie w Paryżu

Zaczniemy od Citroena. Miał on całkiem oszałamiające stanowisko, a jego koncepty jak zawsze przykuwały, wielką uwagę. Każdy samochód znajdujący się przy tym stanowisku był wyjątkowy, dokońca była także wystawiona sportowa wersja samochodu C4, a mianowicie wersja WRC. Jako pierwszy samochód przedstawimy C3 Picasso. Jest to mały miejski samochód dostawczy, który jest bezpośrednim konkurentem Renault Modus, a do sprzedaży wejdzie w 2009 roku. Samochód będzie pięcioosobowy, dostatecznie przestrzenny, a podstawowa cena będzie wynosiła około 12 tysięcy funtów (około 516 tys. złotych). Wielką uwagę zwrócił na siebie również biały samochód o nazwie GT. Jest to mix rajdowego auta i klasycznego auta sportowego, który będzie maskotką nowej wersji gry na PlayStation 3, wyścigu Gran Tourismo. Kolejnymi interesującymi samochodami były siedmioosobowy Berlingo i samochód o nazwie Nemo, który jest małym i tanim MPV.

Citroen i Peugeot na autosalonie w Paryżu

Citroen i Peugeot na autosalonie w Paryżu

Drugi krajowy producent, a mianowicie Peugeot, przedstawił także bardzo udane i obszerne stanowisko. Definitywnie był zaprezentowany samochód Peugeot RC, czteroosobowy stylowy sedan z napędem na cztery koła. Największe jednak wrażenie zrobił na nas prototyp nowego sedana średniej klasy, model 408. Wyglądał bardzo dynamicznie i sportowo, ale wygląd będzie jeszcze prawdopodobnie znacznie zmieniony. Napęd projektu gwarantowała benzynowa tysiąc sześćsetka z doładowaniem o mocy 218 koni. Jednak, gdy weźmiemy pod uwagę, że dodatkowych 95 koni pochodzi z elektrosilnika, uzyskamy końcową moc na interesującym poziomie 313 koni przy zachowaniu rozumnego zużycia paliwa. Napędzane będą cztery koła. Następnie zaprezentowane były projekty Prologue, czyli SUV, który jest zbudowany na platformie hatchbacku niższej średniej klasy, samochodu 308 i wyścigowego auta 908.

Citroen i Peugeot na autosalonie w Paryżu

Citroen i Peugeot na autosalonie w Paryżu

Citroen i Peugeot na autosalonie w Paryżu

Citroen i Peugeot na autosalonie w Paryżu

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 3

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Citroen i Peugeot na autosalonie w Paryżu


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.