Naprzód Chevrolet Volt

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Chevrolet Volt

Ondřej Koníček | Aktualności, recenzje | Komentarzy: 0 |

Dzisiaj mamy dla was przygotowaną recenzję hybrydalnego samochodu. Nie tylko Toyota oraz Honda starają się o czystość naszej planety, ale w ostatnich czasach w tym segmencie pojawiły się także samochody amerykańskich producentów. Takim samochodem jest cho

Dzisiaj mamy dla was przygotowaną recenzję hybrydalnego samochodu. Nie tylko Toyota oraz Honda starają się o czystość naszej planety, ale w ostatnich czasach w tym segmencie pojawiły się także samochody amerykańskich producentów. Takim samochodem jest chociażby nowy model Chevroleta – Volt. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi informacjami i zdjęciami.

Chevrolet Volt

Chevrolet Volt

Firma Chevrolet łączy z tym modelem duże nadzieje. Będzie wyposażony w hybrydalny silnik na benzynę oraz na elektryczność. Typowym oznaczeniem tego wozu jest Extended-Range Electric Vehicle (E-REV), a mały silnik na benzynę jest skombinowany z bateriami T-shaped lithium-ion, dzięki czemu Volt jest w stanie korzystająć tylko z napędzania na prąd osiągnąć do 65 km bez emisji jakichkolwiek spalin. Bardzo nam się spodobał jego agresywny design i na pierwszy rzut oka nie możecie nawet przypuszczać, ze jest to średni samochód. W części przedniej dominuje duża maska chłodnicy oraz ksenowe reflektory, zaś w części tylnej, wąskie światła, które składają się z diod LED. Jego wnętrze wygląda także bardzo stylowo i nowocześnie i ma bardzo blisko do linii produkcji seryjnej. Deska rozdzielcza to tak naprawdę ekran wielofunkcyjny, który ustawia się za pomocą elementów sterujących znajdujących się na kierownicy.

Chevrolet Volt

Chevrolet Volt

Chevrolet Volt

W dzisiejszych czasach większość amerykańskich firm samochodowych przechodzi prawdopodobnie największy kryzys i dlatego wyjście z tego kryzysu widzą właśnie w budowaniu samochodów na alternatywny napęd. Chociaż firma pracuje już dość długo nad tym modelem, w sprzedaży pojawi się dopiero w 2010 roku i to jedynie w Ameryce. Na europejski rynek powinien trafić dopiero na przełomie roku 2010/2011. Cena osiągnie prawdopodobnie 20 tysięcy funtów, co nie jest zbyt małą sumą. W USA wozy tego typu są dodatkowo dotowane od rządu, dlatego stają się znacznie tańsze i tym samym bardziej dostępne. Oczywiście nie jest to jedyny hybrydalny samochód firmy Chevrolet. Firma planuje wykorzystać technologię E-Flex w wielu innych wozach. Ze względu na to, że Volt jest oparty na globalnej platformie Delta, w przyszłym roku firma Opel planuje wypuścić nowy model Astry oparty na podobnych pryncypach.

Chevrolet Volt

Chevrolet Volt

Chevrolet Volt

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Chevrolet Volt


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.